تبلیغات
گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ورامین - جهاد مقدمه رسیدن به خوبیها
جمعه 8 بهمن 1389

جهاد مقدمه رسیدن به خوبیها

   نوشته شده توسط: جهادگر گمنام    نوع مطلب :فانوس راه ،اطلاع رسانی ،

به نام خدای سنگرسازان بی سنگر، خدای جهاد گران بی نام و نشان، رب جلیل

                  سلام خدمت همه ی دوستان

حضرت مستدام شیخ ابونبی از بنده ی ناتوان و حقیر خواست دستی به کیبرد ببرم و سیاه مشقی رو هر از چند گاهی برای وبلاگ جهادی دانشگاه بنویسم منم که به شخصه به اردوهای جهادی و مردم اون مناطق خودم رو مدیون میدونم با کمال میل قبول کردم.اینم اولیش امیدوارم با نظراتتون کمک کنید در هر چه بهتر شدن نوشته ها.

   ممنون، یک جهادی گمنام   

         

جهاد مقدمه رسیدن به خوبیهاست

قران بارها تاکید بر جهاد نموده است و انسانها را سفارش بدان  فرموده است.

امروزه جهاد به شکل های مختلف  وجود دارداز جمله میتوان به جهاد علمی ،جهاد با نفس که همان جهاد اکبر از نگاه امام عاشقان امام خمینی(ره) میباشد و نمونه دیگری که نگاه ما بیشتر پیرامون  این جهاد یعنی جهاد سازندگی و خدمت به مناطق  محروم است که همواره ثابت شده که گونه های دیگر جهاد را نیز شامل میشود.

وقتی از شهر خود خارج میشوید و از خانه و خانواده جدا همین امر بیانگر جهاد تو با نفس توست که خود را از مادیات صرف در کنار خود  رهانیده ای و با مقابله با نفس برای  خدمت به دیگران خویش را مهیا کرده ای تو در این راه هم می آموزی و هم یاد میدهی این همان جهاد علمی  است که تو مینگری در پیرامونت چه میگذرد؟! و چرا تو به دنیا آمدی؟! و تو پیرامون همه آنچه برایت سوال شده میپرسی،میخوانی،وپیرامون همه آنها تفکر میکنی؟!

خلقت و هستی انسان برای این است که انسان در دنیا اعمالی را انجام دهد که هر چه بیشتر به قرب الهی و رضایت الله برسد.

لذا برای رسیدن به این هدف والای انسانی و الهی نیاز به جهاد به هر نحوی است که شاید از دیدگاه ما که خود را جهادگر  میدانیم این نوع جهاد با تجربه ای که در این راه کسب کرده ایم یک جهاد در ظاهر ولی در باطن قدرت شمول و فراگیری نسبت همه ی جهادها رادارا میباشد...

امروز که سلاح جنگی به دست نداری سلاح کار  را بدست بگیر تا آنچه سبب ویرانی آن جنگ بود ،و عدم آبادی آن مشکلات ناشی از جنگ و عدم فرصت رسیدگی و باز سازی آن رفته، تو با سلاحت آبادش کنی.

نگاه من و تو خواهر و برادر مسلمان نسبت به جهاد باید نگاهی باشد که من وتو  دعایمان این باشد که بار پروردگارا مرگ ما را در راه جهاد برای خودت  مقرر فرما.