تبلیغات
گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ورامین - همایش مهاجران آسمانی
دوشنبه 30 آذر 1388

همایش مهاجران آسمانی

   نوشته شده توسط: دانشجوی جهادگر    نوع مطلب :خاطرات ،اطلاع رسانی ،

دومین همایش «مهاجران آسمانی» با حضور محصولی و تمدن و مسئولان:

این برنامه سه شنبه، دهم آذرماه با حضور محصولی، وزیر رفاه، مرتضی تمدن، ‌استاندار تهران و سردار خراسانی، مسئول سازمان بسیج سازندگی در تالار بزرگ وزارت كشور برگزار شد                                                                                                     

                                           

صادق محصولی:            

  • حركت‌های دانشجویی گفتمان امام را زنده كرد .

  • بهترین محل برای خودسازی دانشجویان حركت‌های جهادی است.

وزیر رفاه و تامین اجتماعی با بیان این‌كه " در بحث حركت‌های جهادی و اردوهای جهادی توجه حضرت امام(ره) به مقوله‌ دانشگاه، توجه ویژه‌ای بود" گفت: حضرت امام دانشگاه را مبدا تحولات می‌دانستند و ما در برهه‌های پس از پیروزی انقلاب شاخصه‌های مهم نقش دانشجویان را می‌بینیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) صادق محصولی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی در دومین همایش تجلیل از دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه‌های استان تهران ـ كه با عنوان مهاجران آسمانی برگزار شد با تبریك عیدهای قربان و غدیر گفت: دهه اول انقلاب كه هنوز جنگ شروع نشده بود اغلب دانشجویان راهی روستاها شدند و ما نیز به روستاها می‌رفتیم هر چقدر كه دانشجویان به گفتمان امام نزدیك‌تر می‌شوند حركت‌های دانشجویی نیز اثرات بیشتری پیدا می‌كند. در واقع حركت‌های دانشجویی گفتمان امام را زنده كرد و علی‌رغم اینكه در زمان جنگ از گفتمان امام در این خصوص فاصله گرفته شد اما با حضور دانشگاهیان در مناطق محروم ما دوباره شاهد این امر بودیم و این حركت را مولود مبارك این گفتمان امام می‌دانیم.

محصولی از اصلی‌ترین اثرات این حركات را بحث خودسازی دانست و بیان كرد: بهترین محل برای خودسازی دانشجویان همین حركت‌های جهادی است و من به فرزندان خود می‌گویم اگر چیزی یاد گرفتم و از آن استفاده می‌كنم همه از دوران دانشجویی است و این فرصتی كه دانشجویان دارند را بعدا نخواهند داشت و شما در اردوهای جهادی در یك جامعه‌ ابرار زندگی می‌كنید و بر همدیگر اثر مثبت می‌گذارید.

محصولی با بیان اینكه در چنین فضایی است كه عشق به خدا موج می‌زند، اظهار كرد: در واقع می‌توان گفت كه اردوهای جهادی و فضای آن‌ها یك بدیلی از فضای جبهه و جنگ و بچه‌های دهه‌ی 60 الی 70 است و شاید در مقطع فعلی نتوان جایی بهتر از اردوهای جهادی پیدا كرد كه مانند فضای جبهه و جنگ برای از خود گذشتن باشد.

وزیر رفاه همچنین با بیان خاطره‌ای از عملیات كركوك گفت: چنین فضایی را می‌توان در اردوهای جهادی متصور شد مخصوصا الان كه زندگی شهری پیشرفت بیشتری كرده است اگر با محرومین زندگی كنیم این امر چنین ایثاری را می‌طلبد.

وی خطاب به دانشجویان شركت كننده در اردوهای جهادی گفت: عزیزان ما سفیران نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و مخاطبان به شما به عنوان كسی كه آمده خدمت بی‌منت كند نگاه می‌كنند و وقتی كه نگاه به شما نگاه یك مخلص شد آن وقت می‌توانیم كار فرهنگی انجام دهیم و این امر زمینه‌سازی می‌خواهد، در واقع اینكه در روز خانه‌،‌ مدرسه یا درمانگاهی بسازید و در شب كلاسی در مسجد بگذارید باعث می‌شود كه مخاطبان با گرایی و انگیزه بیشتری گوش فرا دهند و این امر اثرات خود را خواهد گذاشت.

محصولی با اشاره به آیه‌ای از سوره رعد نیز ادامه داد: آبادانی و سازندگی كه شما می‌كنید ابعاد مختلفی دارد چه كار فرهنگی و چه كار معیشتی، همه‌ی این‌ها اثرات مثبتی دارد در واقع اردوهای جهادی یك الگوی بسیار مهمی برای مدیریت كشور ماست. اگر مدیران خوب توجه كنند مدیریت جهادی می‌تواند برای كشورهای دیگر هم مطرح شود.

محصولی ادامه داد: در تفاوت رهبری و مدیریت اینگونه تعریف می‌شود كه رهبری نفوذ در دل‌ها است ولی مدیریت به خاطر جایگاه سازمانی پیش می‌رود كه شما نیز با نفوذ در دل‌ها می‌توانید اثرگذار باشید و این یك الگوی خوب برای مدیریت است، هم هزینه را كاهش می‌دهد و هم مخاطبان احساس می‌كنند كه مشكلات آن‌ها را لمس می‌كنید.

وی همچنین با بیان خاطره‌ای از دوران جهاد سازندگی‌اش گفت: انقلاب ما انقلاب راكدی نیست كه توقف پیدا كند بلكه روز به روز طرحی نو درمی‌اندازد و با خلاقیت پیش می‌رود. برای عزیزانی كه در این مسیر قدم برمی‌دارند هر كاری كنیم كم كرده‌ایم و اگر شما نیاز به ساخت مسكنی دارید ما از طریق بودجه به منطقه مربوطه شما كمك می‌كنیم و اگر تعمیر خانه‌ای را برای محرومین لازم بدانید از طریق سازمان‌های مربوط كه كمیته‌ی امداد و بهزیستی است اقدام خواهیم كرد. بنده به حال و روز شما عزیزان غبطه می‌خورم و می‌خواهم در كارهای خود از مسئولین یاد كنید و ما را مشمول دعای خود كنید.

در پایان این مراسم جوایزی به دانشجویان جهادگر اهدا شد.